Mýty a fakty o křečcích

5. ledna 2015 v 16:04 | Ashlycelebrite
Ahoj, tento článek mě napadl díky skvělé inspiraci od Miss Caroline! Musím říct, že některé mýty mě naštvali jelikož tam je hodně nepravdy! Dokonce by si i zasloužily facku, za to, že jsou dutý jak bambus! XD

MÝTY
Všechny barevné tyto barevné mutace jsou hybridního původu ((křížení křečíka džungarského s křečíkem Campbellovým). Čisté barvy křečíka džungarského jsou jen tři, a to: agouti (přírodní), sapphire (safírově modrá) a pearl (perlová). Křečík džungarský má oči pouze v černé barvě. -Děláte srandu? :D Já mám dva křečíky čisté, ale jeden je zkřížený s Campbellovým a má čistou barvu, takže si tyhle kecy nechte na koledy- Jo a nejen to! Nedávno jsem byla v zverimexu a tam byl překrásný džungarák s červenými očima jelikož to byl angorák

Nabízím čistokrevného křečíka džungarského nebo Campbellova

Tyto inzeráty můžete najít všude po internetu, ale většinou se o čistokrevné druhy opravdu nejedná. V dnešní době jsou již tyto druhy tak prokřížené, že nelze na 100 % říci, zda se jedná o opravdu čistokrevného křečíka nebo o hybrida. Proto pokud křečík nemá doklad o původu, nemůžete si být jistí, že je čistokrevný.- Zase (není to pravda!)- pravého křečka čistokrevného poznáte podle pokřivení uší!

Křečci se skvěle hodí k dětem

Často je právě křeček prvním zvířetem, které děti toužící po zvířeti dostanou. Rodiče křečka považují za skvělého a levného mazlíčka pro děti. Ale není tomu tak. Proč?
  • křeček je noční zvíře. Přes den spí a až večer vylézá ven. Křeček tedy není moc vhodným zvířetem pro děti, které chodí spát brzy. Jinak by dítě brzy ztratilo zájem, protože by křečka přes den nevidělo vylézat. Nebo by jej rušilo ze spánku, což pro křečka není dobré!
  • křeček nemá moc rád mačkání a mazlení. Vaše dítě musí být dostatečně staré, aby pochopilo, že křeček není plyšák, nesmí se mačkat a je to zvířátko spíše k pozorování.
  • křeček není levná hračka pro dítě. Je důležité křečkovi pořídit vhodnou ubikaci a její vybavení, aby se cítil jako v přírodě a ne jako ve vězení. Nekupujte barevné kosmicky vybavené malé klece (s různými plastovými rourami, skluzavkami a domečky), které se líbí dětem. Tento typ ubikace není pro křečky vhodný. Před pořízením křečka si nejdříve nastudujte něco o tom, jak správně má bydlet. Ubikace by měla být hodně dlouhá, ne příliš vysoká a přírodně vybavená, s vyšší vrstvou podestýlky a hodně místy ke schování.
  • ubikace s křečkem by neměla stát v dětském pokoji. Křeček je noční zvíře a mohl by dítě v noci rušit. A dítě by mohlo rušit křečka přes den např. hlasitou hudbou nebo křikem. Ubikace s křečkem (lepší je akvárium nebo box - křeček často kouše mříže klece) neumisťujte vedle dětské postele a nezapomeňte kápnout trochu jedlého oleje do kolečka na běhání, aby v noci neskřípalo.
  • je potřeba na dítě při péči o křečka dohlížet. Hlavně malé děti potřebují s péči o křečka pomoci a je důležité na ně dohlížet, jestli křečka příliš nemačkají, neruší ho, jestli mu dávají krmení a vodu apod. Nemyslete si, že pořízením křečka dítěti vaše zodpovědnost končí! Děti ve věku 4-6 let mohou s péčí o křečka pomáhat, ale zbytek je na vás. Děti ve věku 7-10 let už většinou chápou, že křeček není plyšová hračka, že má také své potřeby, ale je potřeba na ně dohlížet. Starší děti od 11 let (ale záleží na jejich mentálním vývoji) se již mohou starat a pečovat o křečka samy. -Souhlasím! Hloupé malé děti míti křečka prostě nemůžou!

FAKTY
1. Víte, že křeček prospí 83,4% svého života?


2. Víte, že křečci se dožijí, krátkého věku, kvůly jejich vysoké plodnosti?

3. Víte, že kdo chová křečka a má ho velice rád, že začně křečky
nadále chovat?

4. Víte, že když nesnášíte křečky, tak to většinou
dopadá tak, že vás kousnou?
ano toť vše, ale abyste věděli, tak se mě neptejte koho mám radši- jestli
kočky nebo křečky.... jsem totiž Kočko-křečkomil
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karol♥ Karol♥ | Web | 12. ledna 2015 v 19:55 | Reagovat

Já mám křečka, který mě ani jednou nekousl. Ale vážně! a mám ho už 4 roky. A křečky opravdu chovám nadále :DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama